Salon w dobrym stylu

Opublikowany dnia Mar 14 2018 - 10:52am przez Igor Szymański

Salon to bez wątpienia centralny punkt w każdym domu. To tutaj spędzamy wspólnie wolny czas, odpoczywamy po ciężkim dniu czy przyjmujemy gości. To także miejsce reprezentacyjne – nic dziwnego więc, że urządzając je zwracamy uwagę na każdy szczegół. Pierwszym dylematem zazwyczaj jednak jest kolorystyka ścian.

Klasycznie i neutralnie

W klasycznym salonie każdy domownik znajdzie swoje miejsce. Spore kanapy zachęcają do relaksu przed telewizorem czy zanurzenia się w ulubionej lekturze. Przy długim jadalnianym stole cała rodzina może cieszyć się swoim towarzystwem podczas niedzielnego obiadu czy szybkiego śniadania, a popołudniami dzieci mogą odrabiać przy nim lekcje.

Klasyczny salon nie oznacza nudnej meblościanki i staroświeckiej sofy – jest w nim miejsce na odrobinę nowoczesności np. betonową ścianę naprzeciwko kanapy. Jeśli całość urządzimy w neutralnych, monochromatycznych barwach – bieli, szarości i błękitu i ożywimy kilkoma kolorowymi dodatkami – z pewnością uzyskamy niebanalne i stylowe wnętrze.

Biel w roli głównej

Wszędzie tam, gdzie problemem jest niewielki metraż, biel i inne jasne odcienie sprawdzą się w 100%. Jasne kolory mają to do siebie, że optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że wydaje się ona pełna słońca i otwarta. Jeśli nie jesteś przekonany do bieli, możesz zdecydować się na jasny błękit lub szarość.

Nawet w niewielkim salonie musi się znaleźć miejsce dla wygodnej sofy, na której nonszalancko leżą wzorzyste poduszki i ciepły koc. Nie zapominajmy o stoliku kawowym – najlepiej takim o lekkiej drucianej konstrukcji. Efektu dopełni podłoga w naturalnym odcieniu drewna lub bielona deska, a także dywan z owczej skóry.

Jasne i neutralne kolory w salonie pozwalają nam na dużą dowolność w aranżacji wnętrz. Nie ograniczają naszej wyobraźni, tak jak inne bardziej intensywne odcienie. Nie zwracają naszej uwagi, pozwalając uwypuklić intrygujące detale i niebanalne dodatki. A co najważniejsze – pozwalają odpocząć i sprzyjają relaksowi.

Jeśli szukasz pomysłów na to, jak urządzić swój salon w dobrym stylu, zajrzyj do poradnika Śnieżki.

Dodaj komentarz