Relaksujące kolory ścian

Opublikowany dnia Mar 1 2018 - 8:40am przez Igor Szymański

Kolor odpowiednio podany i zestawiony z innymi może odmienić charakter wnętrza. Udowodniony jest też wpływ kolorów na nasze samopoczucie. Barwy mogą nastroić nas pozytywnie, albo wręcz zdemotywować do wszelkiego działania. Dla własnego spokoju i poczucia komfortu powinniśmy się otaczać tylko kolorami, które są dla nas przyjemne, kojarzą się z czymś miłym lub przywodzą na myśl dobre skojarzenia.

Spokój i harmonia we wnętrzu

Najlepiej czujemy się w miejscach, które znamy, które są naszym azylem. Takie pomieszczenia sprzyjają relaksowi po dniu pełnym wrażeń. Na nasze samopoczucie i pozytywny odbiór danego pomieszczenia mają wpływ właśnie odpowiednio dobrane kolory. Powszechnie wiadomo, że jasne wnętrza kojarzą się z ładem i harmonią. Aby spotęgować poczucie relaksu, warto ubrać pokój w kolory stonowane, pastelowe. Jasne barwy dodatkowo powiększają optycznie wnętrze i dodają mu przestronności, lekkości, komfortu przebywania w nim.

Ponadto, decydując się na konkretne farby możemy zdefiniować ostateczny charakter ściany poprzez wybrany efekt wykończenia. Ściana może bardziej lub mniej współgrać ze światłem, które się od niej odbija, zależnie czy będzie zupełnie matowa czy w delikatnie satynowej poświacie. Świetlne refleksy ukryją minimalne niedoskonałości ściany, więc dodatkowo wpłyną na przyjemny jej odbiór, gdyż żadna skaza nie będzie psuła harmonii pomieszczenia.

Kolor ściany wzmaga poczucie relaksu

Jasne kolory kojarzą się ze słońcem, to wiąże się z czasem beztroski i niczym niezmąconego spokoju. Dlatego tak chętnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz, od których oczekujemy spotęgowania wrażenia relaksu i komfortu. W miejscach, gdzie pragniemy odzyskać równowagę, odpocząć od zgiełku sięgamy po stonowane kolory. Są ponadczasową bazą do twórczego urządzenia pomieszczenia. Komponują się z dowolnie wybranymi barwnymi dodatkami ozdobnymi. Gdy dysponujemy gładkimi, jasnymi ścianami, bez trudu dobierzemy meble do tego wnętrza.

Jeśli chcemy stworzyć, np. apetyczną kuchnię, możemy pomalować jedną ścianę na biszkoptowy kolor, a resztę potraktować wanilią. Dla właściwego zbalansowania barwnych smaczków, możemy zdecydować się na rolety w odcieniu zachodu słońca, czy lampy nad stołem w kolorze ostrej papryczki chili. Taka aranżacja zapewni poczucie kontrolowanego relaksu, zbytnio nie rozleniwi, a doda energii do kulinarnych działań. Dzięki subtelnie przemyconym bodźcom aranżacyjnym w intensywnych kolorach, gotowanie w tak urządzonej kuchni będzie prawdziwym relaksem. Wartością dodaną stanie się sernik z dodatkiem malinowej frużeliny, powstały z inspiracji kolorami wnętrza.

Gdy nadal jesteście na etapie poszukiwań idealnych kolorów ścian, które pomogą Wam się zrelaksować i odprężyć, zachęcamy do zapoznania się z poradami ekspertów marki Magnat w poradniku o relaksujących kolorach ścian, który stanowić będzie niewyczerpane źródło barwnych inspiracji!

Dodaj komentarz