Na przekór sztampie! Łazienka bez kafli – alternatywne metody na wykończenie ścian łazienki w Twoim domu

Opublikowany dnia Sty 12 2018 - 1:04pm przez Igor Szymański

Czy widok łazienki wykończonej kaflami wystarczająco Ci już obrzydł? Wydaje Ci się nudnym, przebrzmiałym schematem, który wszyscy uparcie stosują w swoich mieszkaniach? Doskonale rozumiemy Twoje buntownicze podejście do tej sprawy☺. A gdyby tak ściany łazienki wykończyć nie płytkami, lecz specjalną farbą bądź masą? Brzmi nieźle? Specjalnie dla niepokornych poszukiwaczy oryginalnych rozwiązań przygotowaliśmy poradnik, w którym opisaliśmy alternatywne metody wykończenia łazienki oraz propozycje aranżacji. Dzięki nam dowiesz się jak uczynić z łazienki miejsce wyjątkowe i przykuwające uwagę swą niebanalną szatą. A zatem do dzieła! Poznaj bohaterów naszego przewodnika.

Bohater nr 1 – Tynk mineralny. Poznaj surowe piękno betonu

Beton brzmi groźnie? Brzmi dumnie! Tynk mineralny na bazie spoiwa wapiennego zastosowany na ścianach świetnie odtworzy naturalny wygląd betonu. To doskonała opcja dla fanów architektury nowoczesnej, industrialnej czy też brutalistycznej. Decydując się na pokrycie ścian łazienki tynkiem, masz do wyboru rożne warianty estetyczne – możesz uzyskać efekt betonu „surowego” z jego charakterystycznymi przebarwieniami czy tez efekt „deskowania” – ze żłobieniami i ubytkami. Szary, zimny kolor ścian będzie idealnie korespondować z drewnianymi meblami, białą armaturą, szklaną kabiną prysznicową bez brodzika i metalowymi dodatkami. Aby wprowadzić nieco ożywienia i ekologicznego klimatu, koniecznie udekoruj łazienkę roślinami. Połączenie zielonej roślinności i szarego betonu to obowiązujący trend w skandynawskim minimalizmie.

Bohater nr 2 – Farba ceramiczna. Przemysłowa rewolucja w Twojej łazience

Farba ceramiczna posiada same zalety – nie absorbuje brudu i plam, jest odporna na szorowanie, działanie wilgoci, detergentów. Ściany pokryte taką farbą zyskują niezwykle elegancki, matowy sznyt. My zaproponujemy Ci aranżację w stylu loftu ze szczyptą japońskiego minimalizmu ze ścianami w kolorze grafitowym. Ciemna, aksamitna kolorystyka doskonale uwydatni formę designerskich mebli. W naszej aranżacji postawiliśmy na mocne akcenty metalu, drewna oraz roślinności. Retro wanna z metalową elewacją z fantazyjną baterią wannową w formie fabrycznej rury będzie komponować się świetnie z resztą wyposażenia: białymi umywalkami wspartymi stelażem z drewna oraz dużymi roślinami w solidnych donicach. Świetnym zwieńczeniem przemysłowego desingu będą grube rury wystające ze ścian.

Bohater nr 3 – Stiuk wenecki. Współczesna arystokracja

Stiuk wenecki doskonale imituje znacznie droższy marmur . To świetna opcja dla osób, które swoim nowoczesnym wnętrzom chciałyby nadać nieco pałacowego sznytu. Decydując się na stiuk, masz do wyboru trzy warianty wykończenia powierzchni: satynowy, błyszczący, intensywnie błyszczący. Do tego rodzaju ścian w łazience polecamy aranżację nowoczesną z dominacją bieli, szarości i drewna. Na tle ściany pokrytej stiukiem weneckim w różnych odcieniach szarości pięknie prezentować się będzie półka z drewna z widocznymi, naturalnymi słojami oraz biała wanna w owalnym kształcie. Nowoczesną stylistykę zaakcentuj dodatkami w antycznym stylu, np. białą rzeźbą w konwencji sztuki renesansowej i kamienną wazą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat alternatywnego wykończenia ścian w łazience, wejdź na stronę:

https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/lazienka-bez-plytek-oryginalne-wykonczenie-scian-w-lazience

Dodaj komentarz