Poznaj sposoby na idealną sypialnię

Opublikowany dnia Mar 9 2017 - 12:37pm przez Igor Szymański

To wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu. Pozwala się zrelaksować, naładować baterie przed następnym dniem. To miejsce należące tylko dla nas, gdzie nie zaglądają goście. Urządzając sypialnię, warto przemyśleć kilka kwestii, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się idealną, nastrojową sypialnią.

Na dobry sen

W sypialni najważniejszym meblem jest łóżko. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak jak wybrać najlepsze, takie z którego nie będzie chciało się wychodzić? Najmniejsze podwójne łóżka mają szerokość 140 cm. Nie jest to dobry wybór dla osób, które często zmieniają pozycje w czasie snu i lubią się rozpychać. Jednak jeśli sypialnia jest niewielka, może być to jedyne rozwiązanie. Najczęściej wybieraną szerokością łóżka jest 160 cm, taka opcja pozwala na komfortowy sen, a przy tym nie przytłacza pokoju. Modele o szerokości 180 cm i 200 cm to rozwiązania do większych sypialni.

Wszystko pod ręką

Szafki nocne po obu stronach łóżka to gwarancja wygodnego wypoczynku. Dzięki tym małym mebelkom partnerzy mają gdzie odłożyć książkę czytaną przed snem, czy postawić szklankę wody. Najlepiej, gdy szafki nocne są o 15 cm wyższe od poziomu materaca. W małych sypialniach sprawdzą się blaty mocowane do ściany.

Wszystko na miejscu

Jeżeli posiadamy wystarczająco dużo miejsca, zdecydujmy się na komodę. Ten niepozorny mebel pozwala zapanować nad rodzinną kolekcją bielizny. W licznych szufladach zmieścimy także kosmetyki czy biżuterię. Komoda sama w sobie może być także bardzo dekoracyjnym meblem, który wizualnie wzbogaci całe wnętrze. W większych sypialniach można umieścić też dużą szafę, w której znajdzie się miejsce na ulubione ubrania.

Ulubione kolory

Sypialnia ma sprzyjać relaksowi i oddawać naszą osobowość – to w końcu miejsce przeznaczone tylko dla nas. Jeśli dobrze czujemy się w otoczeniu wyrazistych i zdecydowanych barw, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w sypialni. Oczywiście możemy też postawić na spokojne i stonowane kolory. Jeśli nie mamy sprecyzowanych preferencji, warto poszukać inspiracji na internetowych blogach lub w poradnikach, na przykład tutaj.

Dodaj komentarz