Pomysły na urządzenie ścian w salonie

Opublikowany dnia Maj 19 2018 - 11:40am przez Igor Szymański

Podjęcie szybkiej decyzji na urządzenie ścian w salonie nie jest takie proste. Oczywiście można to zrobić ale pewne decyzje lepiej bardzo dokładnie przemyśleć żeby później nie żałować. Co może bardzo pomóc w podjęciu decyzji? Przede wszystkim zaufaj swojemu pomysłowi, a kiedy go nie masz zainspiruj się artykułami takimi jak ten! Przedstawię Ci tutaj kilka pomysłów na to, jak możesz urządzić ściany w salonie swojego domowego zakątka.

Znaczenie salonu w domu

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. W końcu to tam spędzamy największą ilość czasu w życiu i jest to nie tylko ośrodek naszego domowego życia ale również towarzyskiego. Najczęściej w końcu gościu zapraszamy do salonu. Konieczne jest więc zadbanie o to, aby był on zrobiony jak najbardziej doskonale, odpowiadał nam, wyrażał nas i przede wszystkim wyglądał estetycznie. Pojęcie estetyki w odniesieniu do urządzania wnętrz zmieniło się ostatnimi czasy, więc będziesz mógł pozwolić sobie na trochę wolności.

Kilka kolorów, jedno pomieszczenie

Na świecie istnieje naprawdę wiele kolorów i chciałoby się móc wykorzystać je wszystkie do dekoracji wnętrz. Niestety domy i mieszkania nie mają zbyt wielu pomieszczeń ale czemu mielibyśmy dopasowywać tylko jeden kolor do jednego pomieszczenia? Szczególnie w salonie pozwól sobie na rozwinięcie skrzydeł swojej wyobrazi i spróbuj połączyć kilka kolorów, tak aby się to wszystko ładnie prezentowało. Możliwości za to masz niezliczoną ilość! Połączenie bieli z czernią będzie doskonale wyglądać i nada salonowi eleganckiego polotu, z kolei łącząc czerwień i szarość pokażesz, że jesteś osobą odważną i nowoczesną. Przyjrzyj się dokładnie kołu barw i zobacz, że kontrastujące ze sobą kolory mogą okazać się całkiem dobrym połączeniem! Nie zastanawiaj się więc długo, tylko łącz, mieszaj, kombinuj łącz kolory na swoich ścianach!

Faktury ścian

Kontrastowanie kolorami jest ciekawym zabiegiem jednakże czemu nie pójść o kilka kroków dalej i nie połączyć różnych faktur ścian? Wykorzystanie odpowiednich materiałów takich jak tynki dekoracyjne, betony, cementy wykończeniowy, panele drewniane na ściany nada Twojemu wnętrzu stylowej nowoczesności, która przy zabawie kolorem może nadać salonowi industrialnego, artystycznego lub eleganckiego polotu. Zabawa fakturą ścian jest bardzo ciekawa. Dla przykładu, warto spojrzeć na zdjęcia eksponowania telewizora w salonie. Spróbuj się tym zainspirować i zagraj fakturą, aby Twoi goście byli zachwyceni Twoją odwagą i wyczuciem dobrego smaku.

Dodaj komentarz