Nowoczesne materiały wykończeniowe

Opublikowany dnia Maj 25 2018 - 4:07pm przez Igor Szymański

Nowoczesne style architektury wnętrz pozwalają na wykorzystanie nieoczywistych materiałów do wykańczania wnętrz. Dzięki nim możemy pokazać swoją oryginalność i stworzyć wnętrze w prawdziwie designerskim stylu. Na rynku możemy spotkać na przykład betony dekoracyjne, tynki, okładziny kamienne, cegły i wiele, wiele innych. Jedyne czego potrzebujesz to dobry pomysł i zmysł estetyczny, które pozwolą ci w ładny sposób wykorzystać wymienione materiały. W tym artykule przedstawię pokrótce kilka z nich i przy okazji powiem jak można je w piękny sposób wykorzystać do ozdoby swojego domowego zakątka.

Betony dekoracyjne

Betony dekoracyjne są doskonałymi materiałami wykończeniowymi dla osób, które mają doświadczenie już z dekorowaniem wnętrz za jego pomocą. Wbrew pozorom jest to dość trudne tworzywo do obróbki dekoracyjnej. Jeśli jednak lubisz ryzyko oraz odnajdujesz się w najnowszych trendach to wybór betonu okaże się doskonałym rozwiązaniem! Za jego pomocą możesz tworzyć ciekawe struktury, które będą z całą pewnością cieszyć oko. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu dekoracyjnego w łazience. Wymaga to jednak znajomości cementów oraz impregnatów, które zabezpieczą ten materiał przed zawilgoceniem.

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne mogą imitować wiele struktur, między innymi beton. Są jednak zdecydowanie łatwiejsze w nakładaniu i dzięki nim łatwiej tworzy się planowaną strukturę. Bardzo często wykorzystuje się je w tworzeniu wnętrz nowoczesnych i industrialnych. Nowoczesne style urządzania wnętrz bardzo lubią łączyć duże przestrzenie, nutkę przytulności oraz surowość wykorzystanych materiałów wykończeniowych na ścianach. Dzięki takiej mieszance powstaje wnętrze o niezwykle interesującym, designerskim polocie. Szczególnie odnajdą się w tym stylu ludzie, którzy kochają iść z duchem czasu oraz wiedzą co teraz w trawie piszczy.

Efekt kamienia

Efekt kamienia na ścianie można uzyskać za pomocą różnych materiałów, jak na przykład okładziny kamienne czy struktury malarskie. Pierwsza opcja jest dla ludzi mogących zainwestować więcej pieniędzy w dekorację swojego domu. Druga z nich z kolei jest zdecydowanie tańszym odpowiednikiem, chociaż wcale nie gorszym! Efekt kamienia nada Twojemu wnętrzu elegancji oraz nowoczesności. Dzięki temu pokażesz się, że jesteś człowiekiem ceniącym sobie wyższe sfery kultury. Twoi goście będą zachwyceni Twoim wyczuciem gustu oraz dobrym smakiem w aranżacji wnętrz. W końcu wnętrze Twojego domu powinno także wyrażać Ciebie.Stworzenie efektu kamienia na ścianach jest dla ludzi nie bojących się ryzyka, oryginalnych, nowoczesnych i przede wszystkim – eleganckich.

Dodaj komentarz