Skandynawski ogród- charakterystyka, wskazówki

Opublikowany dnia Lip 31 2018 - 3:05pm przez Igor Szymański

ogród w stylu skandynawskim

Projektowanie ogrodów stało się bardzo popularne. Dopasowanie zewnętrznej infrastruktury do bryły i stylu domu to coś, o czym nie może zapomnieć żaden esteta oraz osoba, której zależy nie tylko na pięknym budynku, ale i również na jego otoczeniu, w którym będzie mógł odpocząć i poczuć prawdziwy relaks. Bardzo popularne stało się ostatnio projektowanie ogrodu w stylu skandynawskim. Jest to jedna z najnowocześniejszych predyspozycji, jakie proponują nam projektanci ogrodów. Czym wyróżnia się ten styl? Co wręcz trzeba o nim wiedzieć?

Cechy charakterystyczne ogrodu skandynawskiego

Kiedy tylko pomyślimy o stylu skandynawskim, od razu przed oczami ukazuje nam się biel, drewno, szarość i czerń. To bardzo słuszne skojarzenie, gdyż styl skandynawski opiera się właśnie na tych kolorach. To idealna propozycja dla osób ceniących nowoczesne przestrzenie i komfort. Cechami charakterystycznymi ogrodu skandynawskiego są przede wszystkim:

    • Proste linie (Zarówno w ogrodowych konstrukcjach, jak i na nawierzchniach),
    • Brak zbędnego zdobnictwa (takie elementy mogą rozpraszać uwagę, dlatego jest to zbędne),
    • Minimalizm (ilość roślin powinna być dostosowana do powierzchni ogrodu, a meble powinny mieć proste kształty),
    • Otwarty teren (przestrzeń to cecha charakterystyczna dla ogrodów w stylu skandynawskim).

Taka propozycja przypadnie do gustu minimalistom i estetom, dla których ważny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dopracowany musi być tutaj każdy szczegół, aby całość prezentowała się niesamowicie.

Jaki wybrać rodzaj roślin?

Nasadzenia powinny w dokładny sposób odzwierciedlać krajobraz. Nie jest wskazana tutaj przesada i stosowanie wielu odmian różnych roślin, które tylko wpadną w oko. Ważna jest spójność i absolutna harmonia. Podczas aranżacji ogrodu skandynawskiego warto wziąć pod uwagę rodzaj pielęgnacji roślin. Nie warto decydować się na zakup roślin wymagających szczególnych warunków uprawy, gdyż może okazać się to zakupem nieprzemyślanym. Idealnie komponują się tutaj jodłowce, sosny i świerki. Niepowtarzalnego charakteru można dodać też poprzez posadzenie ciekawych odmian traw. Ważne, aby zachować surowy charakter i odcienie takie jak biel, czerń, brąz. Nawierzchnia powinna zostać stworzona z drewna lub kamienia, aby w pełni ukazać skandynawski styl w swoim ogrodzie.

Jakie meble wybrać?

Doskonale sprawdzą się toporne meble wykonane z rattanu, wikliny lub drewna. Warto decydować się na modele, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na dynamiczne warunki atmosferyczne. Więcej informacji na temat ogrodu w stylu skandynawskim znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/ogrod-w-stylu-skandynawskim-najlepsze-aranzacje

Dodaj komentarz