Salon w stylu francuskim – poradnik

Opublikowany dnia Cze 2 2019 - 11:43am przez Igor Szymański

salon w stylu francuskim

Salon w stylu francuskim nie musi wcale kojarzyć się z przepychem. Dzięki zastosowaniu prostych dodatków oraz kilku stałych elementów w stylu ludwikowskim nasz salon może zmienić się nie do poznania. Aranżacja salonu w stylu francuskim nie wymaga również wielkich nakładów finansowych.

Magia szczegółów

Salon w stylu francuskim idealnie oddaje romantyzm i delikatność. Wystarczy jedynie kilka elementów charakterystycznych dla tego stylu, by salon nabrał klasy i elegancji. Głównymi dodatkami w stylu francuskim są wytworne tekstylia, takie jak dekoracyjne poduszki, czy narzuty. Te możemy wybrać w bardzo klasycznych wzorach, które świetnie oddadzą francuskich styl salonu. Idealnymi wzorami będą pionowe pasy, ornamenty nawiązujące do roślin, kwiatów oraz herbarzy, złote nici oraz odcienie bordo i granatu. Oprócz takich dodatków można również pokusić się o dekoracyjne świeczniki, lampiony oraz filigranowe figurki z porcelany. Styl francuski to również bardzo ozdobne zasłony – te wybierzmy w odcieniach przybrudzonego różu lub czerwieni.

Stonowane meble

Charakterystycznym elementem salonu francuskiego są meble w stylu ludwika XVI. tzw. ludwiki. Mają one proste kształty, delikatne rzeźbienia i złocenia oraz charakterystyczne wygięte nogi. Cechują się delikatnością oraz bardzo stonowanymi kolorami. Salon francuski świetnie dopełniają meble w kolorze bieli oraz kremowym. Lekkości na pewno dodadzą im przeszklenia oraz lustra. Kobiece i wdzięczne toaletki oraz komody będą współgrały ze stolikami na kawę i niskimi pufami. Salon  francuski dzięki takim prostym meblom stanie się o wiele bardziej przytulny. Można postawić na jeden charakterystyczny akcent, którym może być wygodna sofa z ozdobnymi poduszkami lub wytworna komoda z przeszkleniem. Salon francuski wygląda również bardzo wykwintnie, jeśli umieścimy w nim biblioteczkę w podobnym stylu.

Przestrzeń oraz światło

Kluczowym jednak elementem każdego salonu francuskiego jest przestrzeń oraz oświetlenie. Salony francuskie charakteryzują się otwartą przestrzenią, dużymi oknami oraz wieloma lampami. Światło jest ważnym elementem wystroju, ponieważ uzupełnia cały wystrój, ale też sprawia, że jest on znacznie bardziej przytulny. Bardzo popularnym elementem w takich pomieszczeniach są duże okna z szerokim parapetem, na którym można umieścić poduszki bądź bibeloty, a nawet kwiaty. Ponieważ w salonie francuskim wiele elementów ma ciemne kolory, jak np. dekoracyjne tekstylia, dodatkowe oświetlenie w postaci ozdobnego żyrandola nieco rozjaśni salon i znacznie go ożywi. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jasny-elegancki-salon-w-stylu-francuskim-inspiracje

Dodaj komentarz