Posadzki z odpowiednich materiałów

Opublikowany dnia Gru 15 2014 - 3:18pm przez Miłosz Szewczyk

Podłogi z korka mają wiele zalet, które sprawiają, że jest to dobry wybór do domu. Po pierwsze, korek jest naturalny, bardzo miękki i wygodny, co czujesz pod stopami. Po drugie, korek naturalny absorbuje hałas, a także zapewnia stopień izolacji termicznej. Z tego powodu pokoje wyłożone taką posadzki mogą trzymać ciepło dłużej niż inne rodzaje podłóg, jak posadzki z betonu lub laminatu. Po trzecie, to sprawdza się w kuchniach i łazienkach, ponieważ jest to opcja bardziej odporna niż inne na wodę. Po czwarte, jest bardzo trwała, a często może trwać nawet dłużej niż posadzki z winylu. Wreszcie, jest to bardzo trwały materiał. Są też podłogi bambusowe. Bambus to inna opcja podłogi która bezpośrednio jest wykonana z bambusa. Ten rodzaj rośliny daje bardzo trwały, naturalny materiał, który jest łatwo uzupełniany.

Zalety posadzek przemysłowych

Posadzki, jeśli wykonane są z odpowiednich gatunków, nie rysują się tak łatwo, jak zwykłe drewniane podłogi. Podłogi wykonane z optymalnych” gatunków bambusa są bardzo odporne i bardziej trwałe niż inne. Inne gatunki mogą nie być tak mocne. Posadzka z płytki to kolejna opcja na podłogę. Płytka zawsze może być wykonana z materiałów, które są w większości przypadków bardzo obficie dostępne w naturze. Glina, szkło – one są łatwo dostępne. Ale proces produkcji jest to już inna historia. Gdy płytka jest wykonana, piec musi być podgrzewany do wysokiej temperatury i wykorzystywane jest to do glazury płytki. Płytka jest bardzo ciężka i może wymagać użycia dużej ilości paliwa w czasie transportu. Jednak ten popularny materiał podłogowy jest wysoko na liście popularnych opcji ekologicznych podłogowych z powodu stosowania zielonych praktyk w procesie produkcyjnym.

zastosowanie-posadzek

Więcej o zaletach posadzek przemysłowych i ich zastosowaniu przeczytasz w serwisie firmy Pulako, w kategorii Posadzki

Rozwiązania podłogowe

Jeśli bierzesz pod uwagę płytki podłogowe, warto się zapoznać z tym tematem. Płytka powinna być wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak glina, szkło lub beton. Mała ilość odpadów i zanieczyszczeń powinny być produkowane w procesie produkcji a zużycie energii powinny być ograniczone do minimum. To jest dobre dla środowiska.

Dodaj komentarz