Pomysł na szarość w kuchni

Opublikowany dnia Lut 20 2018 - 11:42am przez Igor Szymański

Jaki jest przepis na kuchnię idealnie zaprojektowaną? Wszystko zależy od tego co lubimy. Chłodna, zimna, arktyczna czy ciepła, nastrojowa, przytulna. A może dzika i nieujarzmiona? Pomieszczenie kuchenne, podobnie jak menu może być bardzo zróżnicowane. Jednak, o ile w menu możemy mieć każdego dnia ochotę na coś innego, tak jeśli chodzi o wystrój planujemy go na dłuższy czas. Powinniśmy zatem znaleźć złoty środek w aranżacji tej przestrzeni, by kolory nas nie przytłoczyły, a efekt zachwycał nie tylko w pierwszym tygodniu po remoncie.

Ponadczasowa szarość

Chwilowe trendy przemijają szybko, mocne kolory mogą przydusić przestrzeń, a ciemne niekorzystnie ją zmniejszyć. Szarość jest natomiast ponadczasowa, elegancka i dostojna. Nadaje wysublimowanego charakteru, ładnie scala nawet eklektycznie urządzone wnętrze. Nie jest barwą nachalną. Jest za to rewelacyjnym tłem nawet dla najbardziej ekstrawaganckich dodatków.

Minimalistyczna szarość w kuchni

A skoro o dodatkach mowa. Szarość lubi być zestawiana z bielą, drewnem czy cegłą. Wówczas otrzymujemy prostotę, elegancję, styl i nowoczesność w czystej formie. Taką kuchnię można też okrasić czarnymi, industrialnymi lampami, by wydobyć z niej nieco tajemniczy, loftowy charakter. Wtedy nie są potrzebne już żadne ozdobniki. Minimalizm zawsze się obroni i zyska szerokie grono zwolenników. To forma polecana większości osób. Pozwala w łatwy sposób zapanować nad porządkiem przestrzeni. Wszystko pochowane, zamknięte w dedykowanych szafkach. Nad blatem roboczym można zawiesić reling z niezbędnymi przyborami kuchennymi. Jedynym akcentem kolorystycznym w tak urządzonej kuchni mogą być doniczki ze świeżymi ziołami, zawieszone bezpośrednio na szarej ścianie lub ustawione na niewielkiej półeczce. Ogromnym atutem przestrzeni utrzymanej w stylu minimalistycznym jest nieustanne wrażenie perfekcyjnego porządku. I nawet jeśli w szafkach nie do końca panuje idealny ład, to na zewnątrz tego nie widać. Jest to warte rozwagi rozwiązanie zwłaszcza dla osób, którym brakuje czasu na precyzyjne odkładanie przedmiotów na miejsce.

Drewno i cegła w szarej kuchni

Długie blaty z litego dębowego drewna i kuchenka gazowa na 5 czy 6 palników przywodzą na myśl profesjonalną, przestronną kuchnię rodem z eleganckich, nowojorskich restauracji. W klimat wpiszą się wybornie żeliwne patelnie i ciężkie, metalowe garnki oraz stalowo-szary sprzęt AGD. Aż chce się gotować! Więcej wysmakowanych zestawień znajdziecie w poradniku marki Śnieżka – Szary kolor ścian w kuchni.

Dodaj komentarz