Pompy ogrodowe do nawadniania zieleni

Opublikowany dnia Lut 23 2014 - 7:56pm przez Adam Michalak

Wiele ludzi posiada swój własny dom z ogródkiem lub działkę, gdzie zdecydowaną większość stanowi zieleń. Nie trzeba nikomu mówić, że pielęgnacja trawnika lub mniejszych drzewek dekoracyjnych to wyzwanie, szczególnie, jeżeli chcemy cieszyć się pięknem naszego wystroju oraz efektami naszej ciężkiej pracy.

regularne podlewanie. Szczególną uwagę zwrócić należy na stan zieleni w okresie letnim, gdzie upały skutecznie osuszają rośliny. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pompy, którą następnie podłączyć można do zraszacza, a to urządzenie z kolei zapewni stały transport wody, zapobiegając szkodliwemu działaniu promieni słonecznych.

Zwykle domy jednorodzinne lub letniskowe wyposażone są w podłączone do sieci wodociągowej, a właściciele ogródków chętnie korzystają z ich zasobów w celu pielęgnacji zieleni. Warto się jednak zastanowić, czy pompa ogrodowa nie będzie dobrym zakupem. Jednym z najbardziej przemawiających za tym krokiem argumentów jest oczywiście wysoka cena wody pitnej, dlatego szkoda zużywać jej do tego celu. Dlatego warto zainwestować w pompę ogrodową, która dodatkowo może być potraktowana jako urządzenie stacjonarne – z możliwością instalacji na stałe, czy przenośne. Jedynym warunkiem jest obecność lustra wody na głębokości ośmiu metrów. Jeżeli zdarzy się, że woda znajduje się głębiej, opcją alternatywną jest  pompa głębinowa (z przeznaczeniem do ogrodu). Ciekawostką jest fakt, że przy użyciu specjalnych pomp głębinowych możliwe staje się wydobycie cieczy nawet w głębokości 5000 metrów.

Dodatkowy argument

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem pompy ogrodowej jest jakość. Pompy często konstruowane są z bardzo wysokiej jakości materiałów, uniemożliwiających jakąkolwiek awaryjność. Ze względu na cel zastosowania, pompy mogą przebywać cały czas zanurzone w wodzie, co nie ma wpływu na jakość ich działania.

Posiadając ogród lub działkę, warto zastanowić się nad zakupem pompy ogrodowej, zbudowanej w celu dostarczania wody dla zieleni w ogródku. Profesjonalne wykonanie oraz dobrze dobrane charakterystyki pompy zapewnią z pewnością zadowolenie z zakupu oraz zmniejszą rachunki za używanie sieci wodociągowej w celu nawadniania i zraszania naszego terenu!

Dodaj komentarz