Kolor stosownie podany

Opublikowany dnia Gru 1 2018 - 11:43am przez Igor Szymański

Barwy towarzyszą nam w każdej chwili i choć często sobie tego nie uświadamiamy, mają dla nas ogromne znaczenie. Dlatego dzięki odpowiednio dobranym kolorom, z łatwością możemy zmienić charakter każdego, nawet najbardziej „bezbarwnego” wnętrza.

Wymagane wyciszenie

W świecie pełnym zgiełku, stresu i pośpiechu każdy z nas potrzebuje wyciszenia, ukojenia, odpoczynku, jak wody na pustyni. Tą oazą bezpieczeństwa jest dla nas dom, mieszkanie, własny kąt, w którym panuje spokój i harmonia.

By wypełnić mieszkanie atmosferą relaksu, warto wprowadzić do niego zachęcające do wypoczynku barwy. Oliwkowa zieleń ściany nad biurkiem czy przywołujący wspomnienia z wakacji piaskowy ecru, z pewnością ukoją zmęczone oczy niejednego pracusia.

Ciepło, jasno, klimatycznie – kolory na dobry nastrój

Jasne, ciepłe wnętrza dają poczucie bezpieczeństwa, które sprawia, że chcemy jak najczęściej w nich przebywać. Nie są nachalne, nie zaburzają aranżu. Są delikatnym tłem, bazą jak biszkopt w torcie. Stosunkowo łatwo zestawiać je z meblami w bardziej wyrazistych barwach. Kolory pastelowe budzą naszą kreatywność, pozwalając na zastosowanie niebanalnych dodatków. Po użyciu odpowiednio dobranych zestawów kolorów wnętrza nabierają delikatnego, lecz nie przesłodzonego zabarwienia. To wzmaga poczucie odprężenia i relaksu.

Umiejętnie dobranym kolorem możemy zdefiniować funkcję wnętrza lub podkreślić jego wyjątkowy charakter. Bo dom to przecież emocje, które się w nim unoszą. To życie, które się w nim toczy. To chwile, z których składa się nasz świat. Więcej inspiracji dotyczących relaksujących zestawień kolorów ścian znajdziecie w poradniku „7 zestawień relaksujących kolorów ścian„.

Dodaj komentarz