JAK ZMIENIĆ MIESZKANIE NA LOFT?

Opublikowany dnia Gru 2 2018 - 3:37pm przez Igor Szymański

To pytanie stało się ważne, szczególnie teraz kiedy panuje moda na industrializm, minimalizm i prostotę. Są różne sposoby na uczynienie swojego domowego zakątka bardziej nowoczesnym i luksusowym. Jednym z nich jest beton… lub jego imitacja. Szarość z charakterystycznymi przebarwieniami wprowadza trochę surowego design’u wpisującego się w panujące trendy. Warto pamiętać, że beton jest specyficzny i nie będzie pasować też do każdego dodatku czy koloru. Konieczne jest przyswojenie kilku zasad, aby nie uczynić swojego loftu zbyt pstrokatym lub zagraconym.

Przede wszystkim przestrzeń

Beton i jego szare odcienie bardzo lubią się dużymi przestrzeniami, dlatego kiedy projektujemy swój loft, możemy się zastanowić nad bardziej minimalistycznymi meblami. Takie pozwolą nam zaoszczędzić miejsce w domu, co ma swoją praktyczną jak i estetyczną funkcję. Bardzo dobrym pomysłem może też być szafa wnękowa z lustrzanymi drzwiami. Będziemy mogli wtedy pochować wiele rzeczy odzyskują konieczne miejsce, a przy okazji optycznie powiększymy przestrzeń.

Beton podkreśla znaczenie przedmiotów

Beton wprowadzając charakter surowości, może być wykorzystany na ścianie, przy której stoi sofa lub łóżko. W taki sposób możemy pokazać do czego służy dane pomieszczenie. Wracając do sypialni, warto zastanowić się nad pozostawieniem efektu betonu na ścianie, przy której stoi łóżko z kolorowymi elementami, jak na przykład czerwone poduszki czy biała, nieskazitelna kołdra. W ten sposób doskonale podkreślamy znaczenie przedmiotu czy mebla w pokoju.
Więcej pomysłów na podkreślenie znaczenia przedmiotów przy użyciu efektu betonu można zobaczyć pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/beton-na-scianie-5-efektownych-inspiracji

Postaw na kontrast i awangardę

Przeciwieństwa są teraz w modzie, więc czemu nie zrobić betonowego, surowego sufitu pozostawiając jednocześnie miękkie obicia foteli, sof czy kładąc na podłodze miękki dywan. Sprawisz tym samym, że twój salon będzie cechował się nowoczesnością i ponadczasowością, a każdy gość zachwyci się dobrym gustem wyboru takiej dekoracji wnętrza. Poza tym, nadasz swojemu domowi bardziej artystycznego wydźwięku, szczególnie ważnego dla pisarzy, malarzy i innych ludzi sztuki.

Nie bój się eksperymentować

Betonowe ściany lub sufit, chociaż nie pasują do wszystkiego, to jednak pozwalają na rozwinięcie skrzydeł kreatywności i pokazanie jak można łączyć różne style. Wnętrze vintage połączone z betonowymi ścianami? Czemu nie! Łącz go z różnymi kolorami – zielenią, czerwienią, błękitem. Beton lubi połączenie z radosnymi, ciepłymi barwami, aby nie ochładzać tak bardzo przestronnych wnętrz. Szczególnie dobrą inspiracją jest zaprojektowanie domu w stylu studia fotograficznego, co nada profesjonalnego nastroju.

Beton i cegła – dobry pomysł?

Jak najbardziej! Styl industrialny mieszkań nie wychodzi z mody od lat 90. kiedy to nastał jego początek w Polsce. Surowe połączenie betonu z elementami ściany ceglanej, szczególnie w przypadku czerwonej cegły, jest doskonałym rozwiązaniem. W połączeniu z prostymi meblami i wolnostojącym fotelami, pojedynczymi roślinami oraz konstrukcjami sztuki nowoczesnej, wnętrze będzie interesować i nigdy się nie znudzi.

Dodaj komentarz