Jak udekorować drewno w swoim domu?

Opublikowany dnia Cze 19 2018 - 12:58pm przez Igor Szymański

Czasem mała zmiana w wyglądzie mebli, potrafi zaskakująco mocno poprawić aranżację całego pomieszczenia. Dobrym pomysłem może się dekoracja drewna, tak by odświeżony mebel zachwycał swym wyglądem. W innym przypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się zakup drewna dekoracyjnego.

Jakie sposoby dekoracji drewna warto wykorzystać?

Drewno można udekorować na wiele sposobów, najprostszym z nich jest chyba przemalowanie. Zmiana koloru potrafi nadać drugie życie, np. starej szafie. W dodatku malowanie jest czynnością prostą, szybką, a czasem nawet i przyjemną. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie okleiny. W dzisiejszych czasach wybrać można praktycznie dowolny wzór tapety. Pozwala to się wykazać kreatywnością, a po zakończeniu prac, można uzyskać wspaniały i wręcz niepowtarzalny efekt. Okleić można całą powierzchnię mebla, jak i tylko jego część. Innym sposobem na dekoracje drewna jest jego dokładne oszlifowanie, aż do pozostania drewna w stanie surowym. Zastosowanie wtedy substancji impregnującej może sprawić, że dany mebel odzyska swój blask i będzie wyglądał bardzo naturalnie. Tak naprawdę jednak drewno jest materiałem, które można dekorować na jeszcze wiele innych sposobów. Warto wybrać taką metodę, która zapewni uzyskanie pożądanego efektu.

Zasady dekoracji drewna, które warto znać.

Dobrze wykonana dekoracja drewna może cieszyć oko przez wiele lat. Z drugiej jednak strony, warto dokładnie przemyśleć, jaki chce się uzyskać efekt, aby później nie żałować tego, jakie zmiany się przeprowadziło. Dekorowanie drewna spokojnie można wykonać samemu, nie wymaga to bowiem żadnych wielkich umiejętności. Chcąc jednak uzyskać przynajmniej satysfakcjonujący efekt, trzeba się na tym odpowiednio skupić i poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Koniecznie należy zaopatrzyć się także we wszystkie potrzebne narzędzia. Początek pracy należy rozpocząć od zabezpieczenia innych przedmiotów, tak, aby np. kapiąca farba nie zabrudziła podłogi. Ważne jest także to, aby odpowiednio przygotować drewno. Należy więc je odkurzyć, odtłuścić, a często także i oszlifować.

Zastosowanie drewna dekoracyjnego

Drewno znajduje się praktycznie w każdym domu, szczególnie często pod postacią mebli, które można z łatwością udekorować. Warto przy tym pamiętać, że drewno ma ogromny potencjał i dobrym pomysłem może okazać się zainwestowanie w drewniane przedmioty dekoracyjne. Żaglowce, rzeźby, skrzynki i wiele innych przedmiotów może być niemal całkowicie wykonanych z drewna. Bardzo często są to piękne, oryginalne rzeczy, a wręcz nawet małe dzieła sztuki, które mogą ozdobić każdy dom, czy mieszkanie. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/poznaj-5-podstawowych-zasad-dekoracji-drewna

Dodaj komentarz