Jak odświeżyć kuchnię?

Opublikowany dnia Sty 17 2019 - 12:31pm przez Igor Szymański
Odświeżenie kuchni nie jest trudnym zadaniem. Zakres prac dostosowuje się do możliwości czasowych oraz finansowych, a także biorąc pod uwagę zamierzony efekt. Szybki remont kuchni sprowadza się do pomalowania ścian lub odnowienia szafek kuchennych. Licząc na bardziej spektakularne rezultaty, warto pomyśleć o wymianie wyposażenia czy nawet położeniu nowej podłogi.

Jak zaplanować odświeżenie kuchni?

Z pomocą Internetu remont kuchni staje się znacznie łatwiejszy. Można tam znaleźć zarówno mnóstwo przydatnych akcesoriów, jak również dotrzeć do fachowych porad. Na początek należy przygotować sobie budżet. Ilość dostępnych środków pozwoli określić, na co można sobie pozwolić. Jeżeli odświeżenie starej kuchni ma być tanie i szybkie, warto zdecydować się na pomalowanie ścian. A przynajmniej tej, przy której stoją meble. Jest ona najbardziej narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Nowy kolor w tej newralgicznej części pomieszczenia odmieni aranżację. Alternatywą dla malowania jest położenie paska z płytek, szkła czy specjalnej fototapety nad blatem szafek. Ciekawe efekty daje też przemalowanie mebli. W markecie budowlanym znajdzie się różne produkty, z pomocą których uda się odmienić wygląd kuchennego wyposażenia. To między innymi lakiery i oleje, ale także specjalne taśmy. Jeżeli fronty szafek są w dobrym stanie, wymienia się rączki lub decyduje na nowy blat. Opcji jest naprawdę wiele. Niektóre pozwalają przeprowadzić remont kuchni sprawnie i za przystępne pieniądze.

Bardziej zaawansowane odświeżenie kuchni

Dysponując większą ilością wolnego czasu oraz pokaźniejszym budżetem, warto przemyśleć gruntowniejszy remont kuchni. Przy jednej okazji wymienia się podłogi oraz odświeża ściany. W temacie mebli stosuje się natomiast jedną z dwóch strategii. Pierwsza obejmuje odświeżenie kuchni poprzez pomalowanie lub oklejenie już posiadanych szafek. To rozwiązanie tańsze, ale też pozwalające stworzyć oryginalną kuchnię. Zakup nowego wyposażenia jest sporym wydatkiem. Inwestując w nie, zyskuje się jednak lata spokoju. Można też urządzić swoją kuchnię w duchu aktualnie panujących trendów wnętrzarskich. Do wyboru są meble modułowe, robione na zamówienie lub wchodzące w skład gotowych zestawów. Jednym z najmodniejszych ostatnio kolorów pozostaje biel. Stosuje się ją zarówno w kuchennym wyposażeniu, jak i na ścianach. Wprowadza do aranżacji mnóstwo świeżości. A w połączeniu z ciemniejszą podłogą oraz blatem prezentuje się nad wyraz elegancko oraz ponadczasowo. W tak urządzonej kuchni przyjemniej się pracuje i chętnie spędza wolny czas. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-sposoby-na-szybka-metamorfoze-kuchni-w-bloku

Dodaj komentarz