Drewniana ławka na balkon – poradnik

Opublikowany dnia Mar 19 2019 - 10:16am przez Igor Szymański

Balkon pełni kilka funkcji. Na ogół służy do przechowywania przedmiotów, niemieszczących się w mieszkaniu, ale na tyle przydatnych, że warto mieć je pod ręką. Na balkonie suszy się pranie, ewentualnie uprawia kwiaty czy ulubione zioła. Coraz częściej organizowana jest tam także strefa relaksu. Wbrew pozorom, da się ją stworzyć nawet na bardzo ograniczonej powierzchni. Przyda się wówczas ławka na balkon z pojemnikiem.

Wygodna ławka z oparciem na balkon

Wybierając meble na balkon, warto dokładnie przeanalizować ich wielkość. Powinni mieć to na uwadze nie tylko posiadacze małych przestrzeni, ale także szczęśliwcy mający do dyspozycji większą powierzchnię. Jeżeli stół z krzesłami się nie zmieści, z powodzeniem sprawdzi się ławka na balkon ze skrzynią. W sklepach dostępne są wyroby o różnych wymiarach, nie będzie zatem problemu ze znalezieniem czegoś w sam raz. Meble wypoczynkowe muszą być wygodne. Jeżeli ławka nie jest obita materiałem, warto położyć na niej ozdobne poduszki. Będą ciekawym akcentem, dodającym balkonowi przytulności. Skrzynia natomiast pozwoli na przechowywanie różnych drobiazgów i utrzymanie porządku, niezbędnego do odpoczynku i relaksu. Można ułożyć w niej koc, przydatny w chłodniejsze wieczory.

Ławka na balkon z palet, czyli meble własnego projektu

Wśród aranżujących balkony największą popularnością cieszą się meble drewniane. Dotyczy to ławek, ale także stołów i krzeseł. Naturalny materiał sporo kosztuje, zwłaszcza gdy do ceny wliczona zostanie robocizna. A może wyposażenie uda się zbudować samemu? Od kilku sezonów wielką popularnością cieszą się oryginalne wyroby z surowców o zupełnie innym przeznaczeniu. Najlepszym przykładem będzie tu ławka na balkon z palet. Jej budowa nie nastręcza większych problemów, wystarczy trochę materiału, dobry pomysł i odrobina wolnego czasu. Satysfakcja gwarantowana, zwłaszcza że takie wyposażenie zyskuje się za darmo, ewentualnie bardzo niewielkim kosztem. A jeżeli komuś marzy się komfortowa ławka z oparciem na balkon? Wystarczy znaleźć dodatkową paletę. Takie rozwiązanie sprawdzi się na nawet niewielkiej powierzchni. Palety można ciąć i łączyć, dzięki czemu balkon zyska na ergonomii. Wybierając drewno jako meblarki materiał, zyskuje się szeroki wachlarz aranżacyjnych możliwości. W kolejnych sezonach ławkę i pozostałe elementy wyposażenia łatwo przemalować na inny kolor. Naturalny surowiec niezmiennie będzie ozdobą balkonu, uczyni go także przytulniejszym. Wygodna ławka to podstawa aranżacji. Można na niej czytać, wypoczywać czy zaprosić gości do wspólnego spędzania czasu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-odnowic-drewniana-lawke-na-balkon-poradnik-krok-po-kroku

Dodaj komentarz